Fotografie ze závodu MS SBK 2024 v Mostě od fotografa Petra Hýska...
O víkendu jsem měl tu čest poprvé fotit světový šampionát Superbiků v Mostě. Ačkoli nejsem v focení motocyklů žádným nováčkem, rychlost těchto závodních strojů na rovince mě přesto ohromila. Prvních pár kol jsem se musel adaptovat na pohyb motorek, ale jakmile jsem si zvykl, začaly vznikat nádherné fotografie, které zachycovaly nejen rychlost a dynamiku závodu, ale i emoce a napětí.
Díky spolupráci s moto.cz jsem se dostal do paddocku a garáží, což mi poskytlo jedinečnou příležitost zachytit zákulisní dění. Pohled na mechaniky, jezdce a jejich týmy v momentě soustředění a přípravy na závod byl fascinující. Mohl jsem fotit zblízka technickou dokonalost strojů i lidský faktor, který je pro úspěch na trati naprosto zásadní. Tyto snímky přidaly mému portfoliu novou dimenzi a přinesly pohled na závody z jiné perspektivy.
S bohatými zkušenostmi z letošního ročníku se už těším na příští rok. Vím, že znalost specifik závodu a mé nové dovednosti mi umožní vytvořit ještě lepší snímky. Most a jeho trať mi letos nabídly mnoho inspirace a já jsem připraven se vrátit, tentokrát ještě lépe připravený.
Petr Hýsek
https://www.instagram.com/hysekphotography/
- Foto Petr Hýsek
- Autorský obsah
Tento článek, stejně jako ostatní, je autorský. Kopírování je možné pouze se souhlasem autora a uvedením zdroje.